Facebook

facebook

Užitečné odkazy

Hypoteční kalkulačka

Výše hypotéky: Úrok [%]: Doba splácení:

Novinky

  • 29.04.2024 – Kdy je nejlepší předat nemovitost novému vlastníkovi více »
  • 18.04.2024 – Nový stavební zákon počítá s dlouhým přechodným obdobím více »
  • 3.04.2024 – Co nás čeká dále v realitním světě ve 2024? více »
další novinky »

Volejte zdarma

800 17 18 19
Volejte zdarma

Kalkulátor úschovy

Výše úschovy:

Obchodní síť

Přestože město Kladno je vzdáleno od pražských nákupních a zábavních center (Šestka, Metropole Zličín, Nové Butovice) jen pár kilometrů, které časově zkracují rychlostní komunikace a pravidelná dopravní obslužnost, může se pochlubit dobře fungující a vyvíjející strukturou obchodní vybavenosti charakterizovanou jednak sítí drobných podnikatelů na celém území Kladna se samozřejmou koncentrací v jeho centru, ale i sítí hypermarketu, supermarketů a diskontních prodejen jako jsou např. Tesco, Kaufland, Billa, Plus, Lidl, Penny a níže uvedenými obchodními centry. Rozvoj soukromého podnikání a vstup drobných i silných investorů do této oblasti výrazně změnil úroveň služeb i vzhled města.


Chloubou Kladna se opět stalo znovuobnovené městské centrum

Tato, za první Československé republiky obchodní a reprezentativní část města, byla minulým režimem téměř zlikvidována. Koncem 80. let toto území připomínalo v některých místech apokalypsu zmaru a není náhodou, že se zde natáčely bojové sekvence válečných filmů. V současné době je jeho větší část opět v původním lesku a stala se živou i vyhledávanou obchodní a společenskou lokalitou Kladna, jakož i místem pro setkávání kladenských občanů a přivítání návštěvníků našeho města. Kladenská radnice zde v uplynulých pěti letech provedla finančně i technicky velice náročnou komplexní rekonstrukci a výstavbu inženýrských sítí a povrchů komunikací.

Nákupní centrum Oaza Kladno

V Kladně Kročehlavech se otevřelo nové nákupní centrum OAZA Kladno. Společnost CPDP Shopping Mall Kladno a.s., zde dokončila stavbu budovy, která je svým druhem a rozsahem jedinečná v regionu Kladna i okolí. Moderní stavba poskytuje návštěvníkům příjemné prostředí, kde mají možnost nejen nakupovat. Interiér vstupního prostoru a celé pasáže v kombinaci s přirozeným světlem a zelení nabízí pohodovou a uvolněnou atmosféru. Na ploše téměř 18 000 čtverečních metrů mohou zákazníci nalézt kromě hypermarketu a 8 velkých obchodních jednotek dalších více než 30 jednotek plných zboží, zábavy, služeb i občerstvení. Sestava nájemců je tvořena známými značkami jako jsou Billa, Sportisimo, Mountfield, Gate, Lidovka, Rossmann a mnoho dalších. Pro zákazníky je připraveno přes 600 parkovacích míst. V přípravě je také konečná stanice autobusových linek 3,6, 9 a 13.

bauMax ČR

bauMax ČR, spol. s r.o. je dceřiná společnost rakouské podnikatelské skupiny bauMax AG, Wien-Klosterneuburg. Provozuje největší síť hobby marketů v České republice. V současné době slouží zákazníkům 24 prodejen na území celé České republiky. Jedna z poboček je v Kladně v ulici Unhošťská č. 3231 s otevírací dobou po-ne: 8.00 - 20.00.

CENTRAL Kladno

Rozsáhlé obchodní a společensko-zábavní centrum s 90 obchody, fitcentrem a 5D kinem za více než 1,5 mld. Kč vyrostlo v centru města mezi ulicemi Ctiborova a Petra Bezruče. Otevřeno bylo v březnu 2015. Centrum má celkovou prodejní plochou 29 000 metrů čtverečních, nalézá se zde bezplatné kryté parkoviště pro 680 vozů (včetně LPG). V celém objektu lze využít bezplatné wi-fi připojení a další služby jako přebalovací pult, dobíječky mobilních telefonů, úložní skříňky, mikrovlnnou troubu, aj. Naši nejmenší mohou obdivovat obrovské modely a postavičky z LEGO kostek.

Centrum s celkovou prodejní plochou 29 000 metrů čtverečních má vyrůst na území ohraničeném ulicemi Ctiborova a Petra Bezruče.

Čerpací stanice a doprava

V Kladně nabízejí služby čerpací stanice renomovaných světových společností, jako Shell, Agip, ÖMW, ale i české společnosti Benzina nebo Robin Oil. Samozřejmostí jsou místa s možností tankování LPG.

          

S koncepcí výrobně obslužné sféry přímo souvisí koncepce dopravy. Pro předpokládaný ekonomický růst a rozvoj má město Kladno dostatečné podmínky, jako již uvedenou blízkost hlavního města Prahy i letiště Václava Havla, plánovanou výstavbu rychlodráhy Kladno - Praha, návaznost na dvě západní silniční radiály ve směru na Karlovy Vary (D6) a na Chomutov (D7).

Použité zdroje: www.mestokladno.cz, www.oazakladno.cz, www.centralkladno.blogspot.com