ČLEN REALITNÍ KOMORY ČR

Realitni komora České republiky

Facebook

facebook

Užitečné odkazy

Hypoteční kalkulačka

Výše hypotéky: Úrok [%]: Doba splácení:

Novinky

 • 17.03.2020 – Opatření v souvislosti s koronavirem více »
 • 3.03.2020 – Účinnost realitního zákona je tu! více »
 • 2.03.2020 – Víte jak na odečtení úroků z hypotéky? více »
další novinky »

Volejte zdarma

800 17 18 19
Volejte zdarma

Kalkulátor úschovy

Výše úschovy:

Užitečné rady pro výběr realitní kanceláře

V dnešní době bohužel na trhu nepůsobí jen profesionální realitní kanceláře. Proto výběr té správné je klíčový pro úspěšný a bezproblémový prodej Vaší nemovitosti a současně pro dosažení nejlepší ceny pro Vás. Seriózní realitní kancelář je odborníkem na prostředí realitního trhu v dané lokalitě a poskytuje pouze kvalitní služby. Taková kancelář by měla splňovat požadavky desatera níže zmíněných rad pro Vás, které je potřeba dodržet při výběru zprostředkovatele, a které jsou dle našeho názoru velice důležité. Naše společnost NIKTEL REALITY, s.r.o. se v maximální možné míře snaží vyhovět všem uvedeným bodům.

Desatero pro správnou volbu realitní kanceláře

 1. Vyhledávejte služby zavedených realitních kanceláří, které na trhu působí již několik let. Vyhýbejte se jednotlivcům, slibujícím fantastické nemovitosti a služby.
 2. Ve vámi vybrané realitní kanceláři si všímejte jednání a odborných znalostí jejích pracovníků, vybavení kanceláří i celkové atmosféry. Řekne vám to víc než jakákoli reklama.
 3. Vyžadujte komplexní informace o způsobu práce kanceláře, kterou jste si vybrali – o přípravě smluv, možnosti právní konzultace, finančním poradenství, komplexnosti služeb při realizaci obchodního případu, ale i přínosy spolupráce pro Vás.
 4. Neuzavírejte smlouvu s kanceláří dříve, než vše pečlivě zvážíte a předkládané dokumenty prostudujete. Žádná solidní realitní kancelář vás nebude nutit k okamžitému rozhodnutí či podpisu.
 5. Uzavírejte jen takovou smlouvu, ve které se zavazujete akceptovat pouze přijatelné podmínky, které Vás nebudou jednostranně znevýhodňovat.
 6. Dbejte na úplnost zprostředkovatelské smlouvy, vyžadujte přesné znění ve všech jejích ustanoveních, zvláště pak v termínech a provizi.
 7. V případě sepsání kupní smlouvy trvejte na notáři či advokátovi. Smlouvu psanou jinými osobami rozhodně odmítněte.
 8. Kupovanou nemovitost si důkladně prohlédněte, třeba i opakovaně. Máte-li pochybnosti, konzultujte je s odborníkem. Vyžádejte si doklady k nemovitosti, jakož i veškeré dostupné další informace. Teprve po zvážení všech faktů se rozhodujte.
 9. Trvejte na protokolárním předání nemovitostí. Předejdete případným budoucím sporům.
 10. Jednejte seriózně, protože na základě shora uvedených faktů jste si určitě vybrali seriózní kancelář. Pouze za vzájemné důvěry se může podařit dobrý obchod.