Facebook

facebook

Užitečné odkazy

Hypoteční kalkulačka

Výše hypotéky: Úrok [%]: Doba splácení:

Novinky

  • 29.04.2024 – Kdy je nejlepší předat nemovitost novému vlastníkovi více »
  • 18.04.2024 – Nový stavební zákon počítá s dlouhým přechodným obdobím více »
  • 3.04.2024 – Co nás čeká dále v realitním světě ve 2024? více »
další novinky »

Volejte zdarma

800 17 18 19
Volejte zdarma

Kalkulátor úschovy

Výše úschovy:

Sportovní vyžití

Další důvod proč bydlet na Kladně ...

Město Kladno se již řadu let věnuje využití oblasti volného času občanů města Kladna a okolních přilehlých obcí. Nabízí proto řadu možností pro provozování rekreačních sportů a aktivit pro děti, mládež a dospělé, a to po všechna roční období. Navíc jsou některé sporty, které jsou všem dostupné, finančně nenáročné a také atraktivní, protože navazují na trendy z hlediska vývoje sportovních pomůcek a potřeb, jak v Evropě, tak i v zámoří.

Konkrétně v Kladně je to budování cyklostezek a cyklotras, in-line dráhy včetně možnosti jejího nočního využívání, hraní malé kopané, košíkové, lanového parku SAMBAR a dětského koutku s atrakcemi pro nejmenší.

Všechny tyto sporty a aktivity jsou soustředěny do areálu Sletiště, ke kterému jezdí pravidelná linka MHD č. 5, a které má v bezprostřední blízkosti poměrně veliké parkoviště pro osobní vozy i zájezdové autobusy. Samozřejmostí jsou stánky s občerstvením a sociálním zařízením.

Kromě výše uvedených druhů sportu a rekreačních aktivit je v sousedství areálu Sletiště víceúčelová sportovní hala, komplex venkovních bazénů a vnitřního AQUA parku, tenisové kurty, několik fotbalových hřišť a jezdecký areál včetně pískové jízdárny, kryté haly a velkého travnatého kolbiště pro pořádání parkurových závodů.

Nejnovější atraktivita pro adrenalinové zájemce je lanový park SAMBAR, který se nachází v zalesněné části areálu Sletiště a sousedící z jedné strany s in-line dráhou pro vyznavače kolečkových bruslí, stezkou pro cyklisty a na druhé straně pro vyznavače malé kopané s umělým povrchem v uzavřeném klecovém areálu.

          

          

Pro úplnost výčtu možností sportovního vyžití nesmíme zapomenout na hry a sporty provozované nejmenšími občany - dětmi, které formou nenásilného a pro děti přirozeného pohybu v dětském koutku v rámci areálu mají možnost využít řady prolézaček, houpaček, miniaturní lezecké stěny včetně pískoviště a kolotočů pro nejmenší a nejmladší.

          

Okolí Kladna a rovněž vybrané čtvrti města jsou protkány cyklostezkami, které Vás mimo jiné rovněž dovedou na Sletiště, do lesoparku „Lapák, dále známé lokality „ Záplavy “ v okolí chráněné přírodní oblasti Turyňského rybníka a další řadu dalších lokalit (zámek Lány, hrad Křivoklát, okolí řeky Berounky, zříceniny hradu Okoř, apod.)

          

Po vybraných cyklostezkách a cyklotrasách je možné dojet i do hlavního města Prahy.

Na závěr naší malé exkurze sportovním vyžitím a rekreací ve volném čase pro občany města Kladna jedno doporučení pro Vás:

Vyzkoušejte spolu s partnerem, rodinou nebo přáteli nabízené možnosti sportovní rekreace a seberealizace a po najití záliby v některých rekreačních sportech vyhledejte naši zavedenou realitní kancelář pro zprostředkování koupě, prodeje či pronájmu nemovitosti v regionu města Kladna k trvalému bydlení v této lokalitě.