Facebook

facebook

Užitečné odkazy

Hypoteční kalkulačka

Výše hypotéky: Úrok [%]: Doba splácení:

Novinky

  • 3.04.2024 – Co nás čeká dále v realitním světě ve 2024? více »
  • 22.03.2024 – Kolaudace podle nového stavebního zákona. Co se mění? více »
  • 7.02.2024 – ČNB pro rok 2024 předpovídá růst cen nemovitostí více »
další novinky »

Volejte zdarma

800 17 18 19
Volejte zdarma

Kalkulátor úschovy

Výše úschovy:

Školy, školky, školičky

Město Kladno nabízí širokou škálu možností vzdělávání ve všech kategoriích. Kromě státních základních a středních škol a mateřských školek působí ve městě také několik soukromých subjektů nabízejících vzdělání ve všech stupních.

Mateřské školky a základní školy

Přímo v městě Kladně se nachází zhruba 20 mateřských školek obvykle spojených se školami základními. Síť škol a školek je dostačující a obvykle se budovy nachází ve středu velkých sídlišť, což zajišťuje dobrou dostupnost, ve většině případů docházkovou vzdálenost od domova. Mateřské i základní školy nabízejí různé druhy zaměření, například sportovní, jazykové, umělecké a podobně.

Pro příklad uvádíme několik zajímavých možností. Základní škola Kladno – Amálská nabízí speciální třídy s rozšířenou výukou matematiky a přírodovědných předmětů, 12. Základní škola v Kladně - Brjanské ulici nabízí hokejové třídy. Několik škol se zaměřuje na environmentální výchovu, ale i aerobik, umělecké předměty, informatiku a další.
V Kladně se nachází také základní školy, které otevírají speciální třídy i pro děti dyslektické (9. Základní škola Kladno), nebo s vadami řeči ( 6. Základní škola Kladno).
Speciální péči pro děti handicapované potom nabízí Základní škola a Mateřská škola Korálek v Kladně, Pařížské ulici.


7. Základní škola, Kladno, Vodárenská ulice


12. Základní škola Kladno, se zaměřením na sporty, především lední hokej


Netradiční hala 14. Základní školy Kladno, Ukrajinská ulice

Střední školy

V městě Kladně, popřípadě v jeho nejbližším okolí se nachází množství učilišť a odborných středních škol zajišťujících vzdělání prakticky ve všech oborech. Pro příklad uveďme Střední odbornou školu a Střední odborné učiliště Kladno, Dubská, které nabízí téměř dvě desítky oborů, některé i s možností dálkového studia. Na těchto odborných školách a učilištích se nabízí studium dvouletých, tříletých i čtyřletých oborů, obvykle s možností nástavbového studia.

Tradiční střední školy jako například Střední průmyslová škola stavební a Obchodní akademie nabízejí obvykle čtyřleté studijní obory zakončené maturitou. Ve městě působí také několik soukromých středních škol, které nabízí jak klasické čtyřleté studium, tak nástavbové tříleté obory zakončené maturitou.

Ke studiu na vysoké škole je možné se připravit na Gymnáziu Kladno, které otevírá čtyřleté všeobecné obory, ale také osmileté studium. Kladenské Gymnázium s více jak stoletou historií je vyhlášené kvalitou výuky a sídlí v historické secesní budově v centru města.

Možnost spojit přípravu na vysokou školu s vrcholovým sportem potom nabízí Sportovní gymnázium Kladno, kde se otevírají čtyřleté i osmileté studijní obory s rozšířenou výukou tělesné výchovy a možností zaměření na různé sporty.


Gymnázium Kladno


Střední zdravotnická škola Kladno


Střední průmyslová škola a Vyšší odborná škola Kladno

Vysoké školy

Pro vysokoškolské vzdělání obyvatel města Kladna je největší výhodou poloha města s výbornou dopravní dostupností do Prahy, kde je největší nabídka studia v naší zemi. Přímo v Kladně je možnost studia na dvou soukromých vysokých školách a to Vysoké škole finanční a správní a Středočeském vysokoškolském institutu, které nabízejí množství bakalářských oborů i navazujících studijních oborů v českém jazyce, ale i v angličtině. Na Sítenském náměstí, které svou strategickou polohou umožňuje výborné autobusové spojení do Prahy, se nachází pobočka Fakulty biomedicínckého inženýrství ČVUT v Praze.


Vysoká škola finační a správní v budově na Floriánském náměstí

Použité zdroje: www.svikladno.cz, www.vsfs.cz, www.4zskladno.cz, www.7zskladno.cz, www.14zskladno.cz, www.6zskladno.cz, www.9zs.kladno.indos.cz, www.12zskladno.cz, www.czskladno.info, www.koralekkladno.cz, www.sou-dubska.cz, www.sou-hvezda.cz, www.sosasoukladno.cz, www.1kspa.cz, www.sosik.cz, www.sgagy.cz